Kitaristka Ana Gorjanc (2000) je svojo glasbeno pot pričela na glasbeni šoli Kranj pod okriljem profesorice Nataše Bogataj. Za dosežke ji bila podeljena Velika nagrada glasbene šole Kranj. Po vpisu na Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana je glasbeno pot nadaljevala v razredu profesorja Igorja Sajeta. V času šolanja je nastopila na različnih koncertih, prejela najvišje nagrade na tekmovanjih ter snemala z RTV Slovenija. Za dosežke v času šolanja na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani ji je bila podeljena tudi škerjančeva nagrada. Prav tako je dvakratna prejemnica razpisa Mladi upi zavarovalnice Triglav.
Julija 2023 je zaključila dodiplomski študij na Višjem konservatoriju za glasbo v Vigu v Španiji v razredu prof. Margarite Escarpe in Erasmus+ izmejnavo v razredu prof. Laure Young na Mozarteumu v Salzburgu. V letih šolanja v Španiji je prejela prvo nagrado 11. Mednarodnem glasbenem online tekmovanju (2020), drugo nagrado na mednarodnem kitarskem tekmovanju v Črni Gori ter drugo nagrado na tekmovanju za soliste Višjega konservatorija v Vigu (2021). Prav tako je v duu s flavtistko Laro Raña Barreiro prejela prvo nagrado na tekmovanju komorne glasbe Višjega konservatorija v Vigu (2020). Kot solistka je prejela prvo ter v duu s Katarino Jakša tretjo nagrado na tekmovanju Giovanni Musicisti Treviso (2023). Poleg tekmovanj je z Glasbeno Mladino Ljubljansko v filharmoniji posnela koncert v sklopu Prisluhnimo, odigrala koncert na Egtinem dnevu in bila del projekta Women’s voices na Mozarteumu.
Septembra 2023 je pričela z magistrskim študijem na Mozarteumu v razredu Laure Young. V času študija na Mozarteumu je na tekmovanju Velespaña dosegla 2. mesto (2023) in na tekmovanju TEMSIG 1. nagrado (2024). Odigrala je tudi concert v ciklu Mlada slovenska klasika.
V duu AdArt s Stašem Čakšom je v zadnjih dveh letih prejela dve tretji nagradi na tekmovanjih Zé Gregorio Lagoa na Portugalskem, Enrico Mercatali v italijanski Gorici (2023) in prvo nagrado na 1. mednarodnem tekmovanju komornih skupin s kitaro “Jornadas Internacionales de Guitarra de Elda” v Španiji. Poleg tega je duo odigral koncerta v sklopu Rokovega poletja 2023 in festivala Lent 2024.
Avstrijski kitarist in skladatelj Florian Palier je ljubezen do glasbe odkril že v zgodnjem otroštvu. Kitaro se je učil pri svojem očetu Johannu Palierju, pozneje pa izobraževanje nadaljeval v razredu Marca Diaza Tamaya. Študij glasbe je z odliko zaključil v razredu priznanega kitarista in pedagoga Álvara Pierrija na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost na Dunaju.
Kot skladatelj, interpret in mojster improvizacije poseben pomen pripisuje združevanju različnih glasbenih stilov. Za njegove največje navdihe so poskrbeli Olivier Messiaen, Toru Takemitsu in Allan Holdsworth.
Florian se solistično, kot tudi del različnih komornih skupin redno predstavlja po svetu in občinstvo vedno znova navduši. Med svoje pomembnejše nastope šteje interpretacijo slavnega Aranjueškega koncerta za kitaro in orkester, z orkestrom Luksemburške filharmonije, svoj solistični program »Poezija in barve«, ki zajema različne stile (od Dowlanda do Berkeley), originalne kompozicije, kot tudi trenutke improvizacije ter solistični program »Bach in jaz«, v katerem predstavi tako Bachove kot tudi lastne kompozicije, hkrati pa v program vključi momente improvizacije.
Na področju sodobne glasbe je sodeloval z različnimi zasedbami, kot so Klangforum Wien, Ensemble XXI in RSO Dunaj.
V svoji zbirki ima več kot 20 prvih nagrad različnih glasbenih tekmovanj. Koncerti, radijska in televizijska snemanja z ORF, BBC, Classic Fm ipd. kjer je predstavil svoje kompozicije in zanje prejel številne odlične kritike, so ga popeljali po vsej Evropi, Rusiji, Bližnjem vzhodu, ZDA, Japonski, Tajvanu itd.
Več let je zastopal mesto asistenta svojega univerzitetnega profesorja Álvara Pierrija na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost na Dunaju. Trenutno svoj kitarski razred vodi na zasebni glasbeni šoli Gustava Mahlerja v Celovcu, hkrati pa svoje znanje redno širi na mojstrskih tečajih priznanih ustanov in glasbenih festivalov po vsem svetu.